loader image
Close
svg

Prodüksiyon

Video prodüksiyon, bir video içeriğinin planlanması, çekilmesi ve düzenlenmesi süreçlerini kapsar. Video prodüksiyonu, bir kurum veya kişinin hedef kitlesine ulaşmak ve mesajını anlatmak için kullandığı bir araçtır. Video prodüksiyonu, günümüzde birçok kurum ve kişinin pazarlama faaliyetlerinde kullandıkları bir araç haline gelmiştir. Bu nedenle, video prodüksiyonunun etkili bir şekilde yapılması önemlidir. Etkili bir video prodüksiyonu, hedef kitleye ulaşarak mesajın anlaşılabilir ve kalıcı bir şekilde iletilmesini sağlar. Video prodüksiyonunda, ilk olarak hedef kitleye uygun bir video konsepti oluşturulmalıdır. Daha sonra, bu konsept doğrultusunda bir video senaryosu hazırlanmalı ve gerekli malzemeler toplanmalıdır. Video çekimleri yapıldıktan sonra, düzenleme işlemleri gerçekleştirilerek, hedef kitleye ulaşılması için yayınlanmalıdır. Bu sayede, hedef kitleye ulaşarak mesajınızı anlatabilir ve etkili bir video prodüksiyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital medyanın olmazsa olmazı video reklamlar sayesinde günümüzde tanıtımının yapılması gereken her şey video ile kullanıcısına sunulmakta. Bu noktada güvenilir ve işinin ehli kişiler yaptığı video prodüksiyonlar ile ciddi anlamda ön plana çıkmış durumda. Aslında bu konuda herkesin bir beklentisi olsada belirli parametrelerin dışına çıkılmaması en önemli unsurların başında gelmektedir. Çünkü videoyu izleyecek olan kullanıcının nezdinde herhangi bir antipati kazanılmaması açısından genele dayalı materyaller kullanılarak yapılan tüm prodüksiyonlar oldukça ilgi görmektedir. Fakat genele dayalı olması herkesin yaptığı değil özgün prodüksiyonların ilgi çekici materyaller ile viral konuma geldiği ve kullanıcının ilgisini çektiği açıkça görülmektedir.

 

Her videonun bir hikayesi olması gerektiğini düşünenlerdeniz. Çünkü biz Zien Media olarak çalıştığımız her işletmenin kurumsal kimliğine uyum sağlayacak özgün ve güncel prodüksiyonlar yapmayı tercih ediyoruz. Bunun en temel nedeni ise popüler kültürün zaman zaman itici bir hal alması ve modası geçmiş her seyin hala getirisi olacağını düşünen bir ajans olmamamız. 

Video içeriklerde genelde kullanıcıya ne fayda sağladığının öne çıkarılması en önemli unsurdur. Videoların ürün ve hizmetlerinizin faydasını açıklaması sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Video içerikler dijital medya algoritmalarının oldukça ilgisini çekmesinden dolayı yaptığınız işe faydasını çok kısa sürede hissettirecektir.

 

svg svg